Av. Nurullah ALBAYRAK /

Cumhuriyet gazetesi yazarı Özgen Acar, son üç köşe yazısında nefret söylemi ve ayrımcılık içerikli yazılar kaleme alıyor. Nefret söylemi içeren, nefreti körükleyen bu yazıların içeriğinde yer alan bilgilerin de büyük kısmı doğru değil. Özgen Acar, doğru olmayan bilgileri, bazıları itibariyle iftira, doğru gibi kullanmakla kalmayıp, nefret söylemini ve ayrımcılık yapmayı da mahsurlu olarak görmüyor.

Acar, Yenişafak gazetesi tarafından 2015 yılında uydurma belgeler kullanmak suretiyle ortaya atılan iddiaları, gerçek kabul etmek suretiyle yeni bir nefret söylemli yazı daha kaleme aldı. Yenişafak gazetesinde yer alan, ‘İşte Fetullah Gülen’in Masonluk Belgeleri’ başlıklı ve tamamen uydurma olan haberle ilgili 2015 yılında açıklama yapılarak, ‘Bu yalan haberciliğin arkasında muhaliflerini hain, casus, mason, yahudi, ermeni ilan ederek toplumu ayrıştırıp kutuplaştıran, medyayı kontrol altına alan ve yargıyı şekillendiren baskıcı ve otoriter siyasi zihniyet vardır. Bu siyasi zihniyetin ülkemizi götüreceği yer, Avrupa Birliği değil BAAS tipi Ortadoğu rejimi olacaktır.’ denmişti.

Aradan geçen 5 yıldan fazla bir zaman sonra geldiğimiz durum; baskıcı ve otoriter siyasi zihniyet daha da baskıcı, özgürlükçü olduğunu iddia eden bazı muhalif yazarlar ise otoriter siyasi zihniyetle birlikte insanları suçlamaya, sınıflandırmaya, ayrıştırmaya ve nefreti yaygınlaştırmaya başladı.

5 yılda gelinen seviye ülkemizin geleceği adına üzüntü verici…