Sabah gazetesi kaçırılıp aylarca işkence edilen, sonra da istedikleri şekilde ifade veren kişilerin ifadeleri üzerinden haber yapmaya ve insanları manipüle etmeye devam ediyor.

Cemaatte renklendirme imamları varmış, deşifre olmamak için farklı cemaat ve gruplara sızmaya çalışıyorlarmış ve bu şekilde devlette yapılanma içerisine giriyorlarmış. Bu çalışmaları da Salim Zeybek deşifre etmiş. Kimdi bu Salim Zeybek, onunla başlayalım.

21 Şubat 2019 günü saat 19:00 sularında İstanbul-Edirne otoyolu Havsa Gişeleri yakınlarında, eşi ve çocuklarının yanındayken kimliği belirsiz kişiler tarafından kaçırıldı. Kaçırılma olayı ise şu şekilde gerçekleşmiş: Otoyolda önce aracın önü kesilmek istenmiş, bu manevradan aracı ters yöne sürmek suretiyle kurtulmuşlar, sonra aracı bırakıp yol kenarındaki ağaçların arasında kaçmaya başlamışlar, arkalarından gelen kişiler silahla ateş ederek Salim Zeybek ve ailesini durdurmuşlar.  Sonra, kimliği belirsiz kişiler Salim Zeybek’i beyaz bir arabaya bindirip bilinmeyen bir yere götürmüşlerdir. Salim Zeybek’in eşi ve çocukları ise başka bir arabayla Ankara’ya götürülmüş. Salim Zeybek’in eşi kaçıran kişilerle ilgili tüm detaylı bilgileri vermesine rağmen Salim Zeybek bulunamamış, 6 ay sonra diğer kaçırılan 3 kişiyle birlikte Ankara Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünde ortaya çıktı.

Yani haberde yer alan iddiaların kaynağı olan Salim Zeybek’in kaçırılan ve 6 ay boyunca işkence yapılan bir kişi. İnsanları kaçır, işkence yap, zorla ifade yazdır sonra da renklendirme diye bişey uydur ve  Karlov suikastı konusunu çarpıtmaya çalış.

Gazeteye göre Karlov suikastçisi Mevlüt Mert Altıntaş da renklendirme taktiğini kullanmış! Suikastçi S.D. isimli bir vakıf içerinde saklanmış ve bu vakıf içerisinden FETÖ’ye bilgi aktarımında bulunuyormuş. Nedir bunun delili, tabiki bir delili yok. Sadece bu suikasti cemaate yıkmak için uydurdukları delilsiz bir iddia.

Gazetenin herşeyi açık yazmasına rağmen vakfın ismini gizlemeyi tercih etmesi de ayrıca anlamlı.  İsmini gizledikleri vakıf  Nurettin Yıldız Grubuna ait Sosyal Doku Vakfı. Savcı tarafından da iddianamede bu isimler özellikle görmemezlikten gelinmeye çalışılmıştı.

Renklendirme uydurmalarını bir kenera bırakıp, Karlov suikastıyla ilgili araştırma yapmak isteniyorsa, iddianamede savcının gözden kaçırmak istediği ancak çok net ortada olan, katil Mevlüt Altıntaş’ın Sosyal Doku, Nurettin Yıldız, Oduncu Kardeşler  bağlantıları ile ev arkadaşı Serkan Özkan’ın AKP bağlantıları üzerine çalışılmalı. Yine oldukça şüpheli olan bazı bağlantıları da (hayat kadını buluşması, cinayet öncesindeki süreçte otel de yaptığı önemli görüşme vs ) dikkate alınmalıdır.